Egyetemi Futsal: Veretlen maradt a TFSE

Írta: Kocsis Viktor és Süle Dániel

A Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság 7. fordulójának zárónapján a BME Docler Akadémia

igazságos döntetlent játszott a dobogós ELTE-BEAC csapatával, míg a TFSE megőrizte veretlenségét

a BKF Farkasokkal szemben. A fordulót a Corvinus Futsal és a JTE Pázmány gólgazdag mérkőzése

zárta.

Döntetlen a jogászrangadón

A Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság 7. fordulójának első napján nem bírtak egymással

a Károli Egyetem és az ELTE jogi hallgatói. Az Óbudai Egyetem viszont hozta a kötelezőt a

tabella végén álló KRE Főnixek BTK ellenében.

Nehezen indult, de örömjáték lett a vége

A szerdai nap első mérkőzése - az Óbudai Egyetem és a Károli bölcsészei között - óriási

meglepetéssel kezdődött. Nagy Lóránt már a második percben megszerezte a vezetést a sereghajtó

KRE csapatának. Ezt követően természetesen az Óbuda támadott, ellenfele csak a védekezéssel

törődött. A hatalmas nyomást a 14. percig bírták a károlisok, amikor is Fodor, csapata sokadik ziccerét

végre gólra váltotta.

Ez után sem vett vissza az Óbuda, igaz a KRE is alakított ki helyzeteket, nem unatkozhattak tehát a

kapusok.

A félidő végén még jobban nyomott a „vendég” Óbuda és meg is lett az eredménye, hiszen a szünetre

már 3-1-es előnnyel mehettek, köszönhetően egy potya szagú találatnak is.

A KRE már nem bírta az iramot és a második játékrészben Appl Kristóf vezényletével végleg

eldöntötte a meccset az előzetesen sokkal esélyesebbnek tartott Óbuda. A KRE Főnixek-BTK

csapata fejben és fizikálisan is elfáradt és így kiütéses végeredmény született. Az utolsó szó azonban

ennek ellenére is a nagyot hajtó pályaválasztó csapaté lett, akik a 47. percben ismét betaláltak. Ez

azonban már csak szépségtapasz volt, hiszen az eredmény 2-8 lett a tabella 3. helyére fellépő óbudai

együttesnek.

Igazságos pontosztozkodás a jogászok küzdelmén

A küzdelem szót itt szó szerint kell érteni, mert a szerdai nap második találkozóján főleg a harcosság

és a kemény védekezés volt a középpontban. Az ELTE-BEAC-ÁJK és a KRE Főnixek ÁJK

összecsapásán mindössze két gól született, igazságos 1-1-es elosztásban.

Futsalban ritka, hogy gól nélküli félidőt látunk, de úgy tűnik, hogy a jogászoknak nincs lehetetlen.

Az első félidőben egy-két komoly helyzettől eltekintve nem sok minden történt. Az ELTE próbálta

rákényszeríteni akaratát tabellán hátrébb található ellenfelére, de a minimális fölény nem érett góllá.

A második félidő már színvonalasabb csatát hozott, de gólparádé itt sem volt. Az ELTE törte meg

a jeget a félidő közepén és vezetéshez jutott. Az előny növelése azonban sehogy nem akart nekik

sikerülni, és ahogy ez lenni szokott ilyenkor, megbosszulta magát a sok kihagyott helyzet. A KRE

csapata az utolsó támadásából egyenlített és ezzel elkönyvelhettük a szezon második döntetlenjét.

Összességében egyébként igazságos volt a pontosztozkodás, hiszen a két csapat hasonló

teljesítményt nyújtott a pályán.

Eredmények:

KRE Főnixek BTK – Óbudai Egyetem 2-8

Gól: Nagy Lóránt (2.) és Hussini Fádi Ádám (47.) illetve Fodor Péter (14., 23., 35.) Appl Kristóf (18.,

42., 44.) Rozmann Roland (32.) Neuvert Álmos (36.)

ELTE-BEAC-ÁJK – KRE Főnixek ÁJK 1-1

Gól: Deák Milán (38.) illetve Sponga Péter (49.)

A küzdelem dominált, egy ide, egy oda

A csütörtöki napot a BME – ELTE-BEAC mérkőzés indította, amelynek az is volt a tétje, hogy melyik

csapat tudja tartani a lépést a listavezető TFSE-vel. Ehhez képest a két alakulat nem igazán rontott

egymásnak, inkább a mezőnymunka dominált. Az első negyedóra után még mindig nem született

gól, de egyre inkább a BME akarata érvényesült. Ez azonban nem mutatkozott meg gólokban, csak a

félidei 0-0 után pörögtek fel jobban a csapatok, aminek a 43. percben meg is lett az eredménye: egy

piros lap ELTE oldalról, míg rögtön utána egy gól BME részről. Árendás Tamás állíttatta ki magát, s a

szabálytalanságból megítélt szabadrúgást Fábián Gábor csavarta be a kapuba. Nem sokáig örülhettek

azonban a hazaiak, hiszen alig telt el két perc, máris egyenlített az ELTE: Béni Zoltán egy remek

lövéssel egalizált a 45. percben. További gól már nem született, így igazságos döntetlen született a

forduló harmadik mérkőzésén. A BME a negyedik, míg az ELTE-BEAC a második a tabellán.

100 %-os maradt a TF

Hatalmas iramban kezdődött az este második meccse, a veretlen TFSE már a 6. percben betalált

Horváth Gábor révén a BKF Farkasok kapujába. Mindkét csapat elszántan küzdött, de a Testnevelési

Főiskolának sikerült ismét mattolni a vendégek kapusát: egy távoli próbálkozás után Faragó Bálint lőtt

a jobb sarokba. A narancsmezes Farkasok azonban nem adták fel, előbb Bata Árpád, majd egy szép

támadás után Pleva Ádám talált a kapuba, így 2-2-es állásnál cseréltek térfelet a csapatok. A második

játékrészben mindkét együttes aktív volt, de a 40. percben indult csak be a gólgyártás. A 40. percben

Kóródi Viktor juttatta előnyhöz a TF-et, de a BKF-nek erre is volt válasza: Rápolti Richárd lapos lövése

után 3-3 állt az eredményjelzőn. A listavezető a jól bevált öt a négy ellen játékra állt át és rögtön be

is talált: egymás után háromszor. Szopkó Roland mesterhármasának is köszönhetően végül 6-3-ra

nyert a TFSE, így továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot, míg a BKF Farkasok egy helyet rontva a

hetedikek a tabellán.

Póta Balázs, a TFSE vezetőedzője:

„Elég álmosan kezdtünk, 2-0-ra sikerült elmenni, de az ellenfél hál’ Istennek adott egy pofont

és visszajött a meccsbe. A srácok felébredtek és elkezdtek végre focizni. Az öt a négy ellenes

játékunknak köszönhetően megszereztük a vezetést és onnan már nem adtuk ki a kezünkből.

A csapat előtt le a kalappal, most már rajtunk is egyre nagyobb a teher, hogy megőrizzük a

veretlenségünket. Gratulálok az ellenfélnek is, jó meccs volt.”

Pleva Ádám, a BKF Farkasok játékosa:

„Negyven percig partiban voltunk az ellenféllel, a végén kihagytunk fejben. Pont az utolsó öt perc

nem sikerült, öten álltak fel négyünk ellen, ezt nem tudtuk lereagálni. A csapat nagyon jól játszott,

a végén elkerülhető gólokat kaptunk. Ha a koncentráció a következőkben még jobb lesz, nem lehet

gond.”

Gólgazdag alsóházi rangadó

A forduló előtt mind a Corvinus, mind a Pázmány hallgatói hat ponttal álltak, így igazi

presztízsmérkőzésre volt kilátás. A meccsen fej fej mellet haladtak a csapatok. A Corvinus részéről

Sipaki Patrik két gólja mellett Szigeti Attila és Mészáros Martin is gyarapította találatainak számát,

de a Pázmány kiválóságai sem maradtak le a gólgyártásban. Bagó Balázs mesterhármasa és Maruzs

Bence góljai méltó válasz volt, így 25 perc után 4-4-re álltak a csapatok. Fordulás után nagyon

bekezdtek a pázmányosok, Maruzs Bence újabb két gólt vállalt, míg az i-re egy újabb Bagó Balázs

találat tette fel a pontot. A Corvinus hallgatói a második játékrészben gólképtelenek maradtak, így a

JTE Pázmány megérdemelten szerezte meg a három pontot, s győzelmével feljött a tabella hatodik

helyére, míg a Corvinus Futsal maradt a nyolcadik helyen.

Eredmények:

BME Docler Akadémia – ELTE-BEAC 1-1

Gól: Fábián Gábor (43.) illetve Béni Zoltán (45.)

TFSE – BKF Farkasok 6-3

Gól: Horváth Gábor (6.) Faragó Bálint (13.) Kóródi Viktor (40.) és Szopkó Roland (44., 48., 50.)illetve

Bata Árpád (14.) Pleva Ádám (22.) Rápolti Richárd (44.)

Corvinus Futsal – JTE Pázmány 4-7

Gól: Szigeti Attila (6.) Sipaki Patrik (14., 21.) Mészáros Martin (17.) illetve Bagó Balázs (4., 7., 18., 41.)