A Vízművek nyerte a rangadót!

Vízművek SK - Pénzügyőr SE 1:0

BLSZ1. 9.forduló

A Pénzügyőr kezdte jobban a mérkőzést, Varga-Sebestyén első percben elvégzett szöglete után Kozarek András fejese kevéssel ment el a jobb oldali kapufa mellett.
Majd 10 perc múlva ismét Varga Sebestyén adott be egy labdát, de Sztrunga Zsolt fejese is a kapu mellett hagyta el a játékteret.
Ekkor kevesen gondolták volna, hogy a félidő innentől kezdve komolyabb lehetőségek nélkül megy majd le, de így lett. A Vízművek kioltotta a vendég akciókat, és a Pénzügyőr is jól működött hátul, Kiss Norbertet és Obot Denist sem tudták helyzetbe hozni a hazaiak.
Láthatóan mindkét csapat képben volt a másik erényeivel.

A második félidőben is a pasarétiek irányították a játékot, de az elején komolyabb helyzetekig nem tudtak el jutni.
Az 54. percben Szakolczai-Sándor Balázs kapott jó labdát a jobb oldalon, de mivel 1 perccel előtte a Vízművek kapusával való ütközés során kisebb sérülést szedett össze, nem volt a topon, de 17 méterről sérülten is megpróbálta kapura tenni a labdát, amely a bal oldali kapufa mellé szállt.
Szakolczait le is cserélték az eset után. Újabb zöld-fehér helyzet következett. Sztrunga Zsolt lövése suhant el centikkel a kapufa mellett.

A kimaradt vendég lehetőségek után kontrázott a Vízmű, Obot Denis szélvész gyorsan szaladt el a bal oldalon, majd 18 méterről lőtt, de a labdája lepattant egy védőről, majd egy kavarodás után a kapu elé robbanó Kiss Norbertig jutott, aki közelről a hálóba lőtt. 1:0

A gól után egyoldalúvá vált a játék, Pénzügyőr mezőnyfölény volt, de kevés helyzettel. A vége felé a bal oldalon egy tizenegyesgyanús szituációt engedett el a játékvezető a tizenhatoson belülre lépő vendég játékost csak kézi munka árán sikerült megállítani.
A hosszabbításban egy szögletnél a zöld-fehérek kapusa, Hajdu Gergely is előre húzódott, hozzá is érkezett a labda, az ötös bal sarkánál parádésan tette tovább Sztrunga Zsolthoz, akinek a fejesét a gólvonalról rúgta ki Balogh Péter a hazaiak védője.
Ez volt a mérkőzés utolsó mozzanata.

A Vízművek nagy küzdelem árán nagyon fontos győzelmet aratott és a második helyre ugrott a tabellán.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 5

A küzdelem dominált, nem pedig a jó játék. A két jelenleg meghatározó csapattól egy picit mi többet vártunk játékban. A feszültség és az izgalom megvolt. A Vízművek csapatként nagyot teljesített, taktikusan és fegyelmezetten futballozott. Ez nem a Pénzügyőr napja volt.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Balogh Péter lett.

A védő végig megbízhatóan, jól játszott, a rábízott feladatokat maximálisan ellátta. Láthatóan jó erőben van.

Vélemények:

Schmél László (Vízművek): - Nagy küzdelem árán sikerült nyernünk egy jól játszó, nagyon jó képességű játékosokból álló, nagyon jó ellenfél ellen.
Minden játékosom külön dicséretet érdemel, mindent megtettek a sikerért.

Vatai Attila (Pénzügyőr): - Gratulálok az ellenfélnek, amely élvezte a hazai pálya adta előnyöket, de szemrehányást csak magunknak tehetünk.