Őrült szombat BLSZ1-BLSZ3-ig

Nem tudni, hogy a jó idő rázta-e meg ennyire a BLSZ szereplőit vagy mi, de nem egyszerű napon vagyunk túl. Sorban érkeztek be a meglepő hírek a pályákról.

Amely a legjobban a futballhoz köthető esemény:

Faragó István hétszer(!) talált be a Hegyvidék hálójába a BLSZ1. 9. fordulójában. Ezzel az elmúlt évtizedek legbravúrosabb rekordját állította be, ami ezt az osztályt illeti. A RAFC 9:0-ra győzedelmeskedett.

Botrányközeli meccs Óbudán, a 90. perc után fordította meg a meccset a Kerület az Unione ellen:

A 3keruletitve.hu honlap beszámolójából idézünk:

94. perc: Horváth Levente ugrott ki a védelem mögül, és lőtt 10 méterről, a labda a kapusról a jobb alsó sarokba pattant. (1:1)

98. perc: Horváth Leventét rúgták hátba a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig a tizenegyespontra mutatott. A büntetőnek Kaszai futott neki, és higgadtan lőtt a kapu jobb oldalába. (2:1)

A mérkőzés összegzése:

Igen keserves mérkőzésen vagyunk túl, most már sokadszorra tettünk magunknak nehézzé mérkőzést. A kapott gólunk kabarészámba ment, utána pedig ami helyzetünk akadt, azt mind elpuskáztuk. Persze, hogy némi pozitívumot is lássunk ebben az időszakban, a betömörülő ellenfél ellen legalább már tudtunk lehetőségeket kialakítani. A csapatot egyedül azért illeti dicséret ezen a mérkőzésen, mert a teljesen kilátástalan játék ellenére is az utolsó pillanatig mentek előre, aminek végül meg is lett az eredménye. A mérkőzéshez hozzátartozik, hogy az Unione játékosai a játékvezető egyes ítéleteit olyannyira sérelmezték, hogy Szekeres kiállítása után páran lökdösni kezdték, a megítélt tizenegyes után pedig a komplett csapat üldözte és lökdöste a derék sípmestert a pályán, a saját tizenhatosuktól a miénkig. Tehették mindezt bármilyen retorzió nélkül, így bár nem szoktunk a játékvezetővel foglalkozni, de most azért megjegyezzük, hogy finoman szólva is kicsúszott a kezei közül a mérkőzés irányítása. A játékunk alapján nem érdemeltünk győzelmet, de attól még örülünk neki, a játékosainknak a küzdeni tudásukért jár a vállveregetés.

Félbeszakadt bajnoki a Sújtás utcában:

BLSZ2: ASR Gázgyár - Pestszentimre

A 44. percben 3 vendég kiállítás után, 4 játékost cserélt be a Pestszentimre, majd sérülések miatt csak 6-an maradtak a pályán, így a játékvezető lefújta a találkozót.

Idő előtt ért véget a BLSZ3-as mérkőzés.

A Chinoin – II. Kerület meccs is félbeszakadt a 92. percben, amikor 3:3-as állásnál a vendégek tizenegyeshez jutottak.