Az utolsó utáni pillanatban mentett pontot a Budafok az RTK ellen!

Ahogy az várható volt jó meccset hozott a szombat délutáni összecsapás. A hazaiak irányították a játékot, de a rákosmenti csapat taktikusan és gólérzékenyen futballozott és jó esélye volt a mérkőzés megnyerésére is. A vendégek kétszer is megszerezték a vezetést, de nem érdemtelenül a Budafok mindkétszer kiegyenlített, az utolsó találat a 92. percben esett.

Budafoki LC - RTK 2:2

BLSZ1. 9. forduló

A mérkőzés menete:

15’ Lovas Dániel (RTK) tört be jobbról a 16-oson belülre, majd 13 méterről lőtt, de Szécsényi Gábor védeni tudott.

25’ Kalmár Bence (RTK) adott be remekül balról Igrici Dánielhez, a támadó 7 méterről leadott lövését előbb bravúrral védte Szécsényi, de a labda visszapattan Igricihec, aki ugyanonnan a felső kapufára lőtt, a labda ismét hozzá jutott vissza, amit már a hálóba fejelt. Különös showt láthattunk. 0:1

30’ Kovács Gergely (Budafok) 18 méteres szabadrúgását kellett vetődve védenie a bal sarok elől Kleisz Gergelynek.

42’ Úgy tűnt, hogy a Budafok tizenhatosán belül a hazaiak egyik játékosa kézzel ért a labdához, a játékvezető sípja néma maradt.

II. félidő

47’ Borsos Zoltán (RTK) 13 méterről szélről kevéssel lőtt a kapu fölé.

48’ Fekete Máté (Budafok) pazar beívelése után Kovács Gergely 6 méterről helyzetben nem tudta a kapu felé irányítani a labdát.

49’ Fekete Máté tört be a tizenhatoson belülre, 13 méterről lőtt, de a kapujából kilépő Kleisz Gergely védeni tudott.

63’ Fekete Máté felívelt szabadrúgása után Kovács Gergely fejelt 5 méterről a hálóba.1:1

68’ Egy jobb oldali nagy bedobás után Csabai Tamás (Budafok) fejelt közelről a bal oldali kapufára. Kisebb kavarodás után felszabadított az RTK védelme.

73’ Tóth Máté (RTK) ment el remekül a bal oldalon majd 13 méterről a hálóba lőtt. 1:2

81’ Olasz Ádám csúszott bele egy budafoki labda felhozatalba érdekes mozdulattal, a labda Kovács Áron elé került. A frissen beállt Varga Ádám becsúszva szerelt a tizenhatos előtt fél méterrel, a védő Kovács lábát is eltalálta, aki a vonalon belülre esett.. A játékvezető tizenegyest ítélt.  A szituáció megtekinthető a PestiFoci facebook oldalán.

A tizenegyest Tóth Máté a felső kapufára lőtte.

87’ Jobb oldalról érkező budafoki szöglet után Markovics Ádám 4 méterről lőtt kapura, de a közel álló Kleisz Gergely kapus óriási bravúrral fogta a labdát.

92’ Az RTK térfelén tartotta a labdát a Budafok. A letámadásnak meg is lett az eredménye. Fekete Máté egy szép mozdulattal a tizenhatoson belülre tette a labdát, Csabai Tamás befutott a védők mögé és 12 méterről a hálóba lőtt. 2:2

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Mindkét csapat kitett magáért. Az RTK veszélyesen kontrázott és jól futballozott, a Budafok is jól játszott, de játékosai a legnagyobb helyzeteket is kihagyták. Az egyenlítés megérdemelt volt.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Fekete Máté lett.

Két gólpasszt adott, és ezen kívül is nagy hasznára volt csapatának. A második gól előtt bravúros teljesíményt nyújtott, nagy érdemei voltak abban, hogy az RTK térfelén maradt a labda, a passz pedig tökéletes volt.

Vélemény:

Schróth Lajos (a Budafok vezetőedzője): Visszatérő problémánk a helyzetkihasználás. Ellenfelünk 3 komolyabb helyzetéből kettőt értékesített. Az idei szokásos koreográfiát láthattuk.

Tags: Budafok | RTK | BLSZ1.