Ötöt vágott a BVSC a zuglói derbin!

Zuglói házirangadót rendeztek a BLSZ4. 3. csoportjában, amit 120 néző előtt játszottak le.
A pálya két oldalán elhelyezkedő szurkolók végig bíztatták kedvenceiket. Volt néhány szép magyar mondat is az ellenfeleknek mindkét oldalról, de igazából nem volt vészes a történet, sőt jó hangulat volt nagyon.
   A meccs elég simára sikeredett, a BVSC gyakorlatilag végigtámadta a mérkőzést és a szolidabb első félidő után megszórta az egyébként szimpatikusan küzdő ellenfelét és így hatalmas lépést tett afelé, hogy felnőtt csapatuk újraindulásának első évében rögtön egy osztályt előre lépjen.

Zuglói Kinizsi SE - BVSC-Zugló FC   0:5

A mérkőzés jegyzőkönyve:ITT!

Képek:

{besps}meccsek/zugloikinizsi-bvsc20130505{/besps}

A mérkőzés menete:

6’ Turcsán Richárd(BVSC) bal oldali beadása után Ráduly Zoltán lőtt kapásból a kapu fölé.

20’ Turcsán adott középre ismét balról, Moré Zsolt 8 méterről a kapu fölé lőtt.

25’ Kroboth Jenő(BVSC) 20 méteres lövését a jobb felső sarok elől tornászta ki Burbiczki Zoltán.

28’ Moré Zsolt(BVSC) passzolt Hámori Györgyhöz, aki háttal a kapunak 7 méterről kapura sarkazott, de a kapus fogta a lassan érkező, középre tartó labdát.

33’ Erdő-Lahner Tas(BVSC) 22 méterről elvégzett szabadrúgása kipattant a kapusról, a kipattanót előbb Turcsán Richárd majd Moré Zsolt tette kapura, de mindkétszer védett Burbiczki Zoltán.

37’ Egy BVSC szabadrúgás tovább csorgott a sorfalról, Turcsán Richárd eszmélt a leggyorsabban és 14 méterről a hálóba lőtt. 0:1

43’ Ráduly Zoltán ívelt be szabadrúgást jobbról, Hámori György kapura fejelt 8 méterről, de Burbiczki fogta a labdát.

II. félidő

50’ Stefán Szabolcs(Kinizsi) passza után Rozsos Szabolcs lőtt tiszta helyzetben 15 méterről a kapu fölé.

57’ Erdő-Lahner(BVSC) felívelése után Moré Zsolt fejelt kevéssel a kapu mellé.

63’ Ráduly remek passza után Bálint János lőtt magabiztosan 13 méterről a bal felső sarokba. 0:2

65’ Moré Zsolt(BVSC) lőtt 14 méterről, szélről, a kapus kiütötte a labdát.

69’ Turcsán Richárd egy szép csel után 16 méterről magabiztosan a bal sarokba helyezett.  0:3

75’ Sebők Dániel pazar labdája után Turcsán Richárd lőtt 14 méterről a bal sarokba. 0:4

76’ Turcsán(BVSC) pörgetett tovább egy labdát Bálint Jánosnak, aki 14 méterről kevéssel lőtt a kapu fölé.

86’ Szabó János tört be két szép csellel a 16-oson belülre, majd ott megrúgták. 11-es!
A büntetőt a sértett magabiztosan a bal sarokba lőtte.
0:5

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 7

Mindkét csapat játékosai és szurkolói nagyon készültek a csatára,  igazi meccshangulat volt. Ha a második félidő elején belövi a Kinizsi a helyzetét, akkor talán nem lett volna ilyen sima a meccs, de igazából nagy volt a különbség a csapatok között, főleg a második játékrészben jött ez ki.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Turcsán Richárd lett.

3 gólt lőtt a bajnokság egyik legfontosabb meccsén, nagy érdeme volt abban, hogy a BVSC vissza tudott vágni az őszi vereségért. Nagyon higgadt volt a kapu előtt, látszott, hogy nem élete első góljait lőtte most.

Vélemények:

Solymosi Csaba (Zuglói Kinizsi): Gratulálunk a BVSC-nek, de nem tetszett az a sok rosszindulatú bekiabálás az ellenfél szurkolóinak részéről, amelyek csapatomat sértették.

Hernádi András (BVSC): Köszönjük a szurkolók bíztatását. Nagyon egységes volt a csapatunk, okosan, taktikusan játszottunk és úgy érzem, hogy jobbak voltunk és jobban bírtuk erővel is.

Turcsán Richárd: Nagyon készültünk erre a mérkőzésre. Nagyon jól játszottunk, ahogy szoktunk. Góljaim a csapat sikere, nagyon jó labdákat kaptam, csak be kellett lőnöm őket, nem volt nehéz dolgom. Nagyon örülök a sikernek, úgy gondolom, hogy meglesz a bajnokság is, nagy lépést tettünk a végső siker felé.