Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

Ez a TF bajnok lehet! 3:2-re nyerték a BLSZ 4-es rangadót!

MTE SE II. –Pestszentimre SK II. 3:2

Érdekes mérkőzést hozott a BLSZ 4. 4. csoportjának rangadója. A fordulót megelőzően a hazaiak az első, míg a vendégek a 3. helyen álltak tabellán. A tét az volt, hogy nyílt lesz-e újra a bajnoki címért folyó küzdelem, vagy pedig a testnevélésiek újabb lépést tesznek meg a bajnokság megnyeréséhez vezető úton, amibe persze még a Testvériség is beleszólhat.

Az MTE legutóbb a 7. fordulóban kapott ki, pont mostani ellenfelüktől 3:2-re.
   Azóta nagyon belejött a hazai csapat és ez a mai mérkőzésen is látszott, jól kezdték a meccset, Szarka Dávid góljával korán meg is szerezték a vezetést. Az öröm nem tartott sokáig azonban, egyenlített az imreiek, majd büntetőből a vezetést is megszerezte, amire ezúttal a hazaiak válaszoltak gyorsan, szintén tizenegyesből. Úgy tűnt ekkor, hogy akár 8-10 gólt is lehet majd látni a meccsen, de a 2. félidőben már csak 1 születtet, a Magyar Testnevelési Egyetem pedig megérdemelten nyerte meg a helyenként feleslegesen kemény meccset.

A hazai csapat higgadt volt, ügyes, gyors, sportszerű, minden tulajdonságuk meg van ahhoz, hogy bajnokok legyenek… Ez még persze odébb van, nem véletlenül nyert a fordulóban magabiztosan a Testvériség is.

Gólok:

11’ Kanyó  Viktor ugratta ki remekül Szarka Dávidot. Hangra adta a passzt, oda se nézett. Szarka a balra kitett labdával megiramodott, lefutotta védőjét, majd 14 méterről a kapu bal sarkába helyezett. 1:0

13’ Sztyehlik Barnabás használt ki egy MTE védelmi hibát. A 16-os előtt elcsípett labdával lépett egyet-kettőt, majd 15 méterről kissé balról a hosszú sarokba lőtt. 1:1

33’ A 16-os jobb szélénél elkövetett szabálytalanság után büntetőhöz jutott a Pestszentimre. A 11-est Pintér Balázs rúgta magabiztosan a bal sarokba. 1:2

37’ Büntetőhöz jutott a hazai csapat is. A mi szemszögünkből, úgy tűnt, hogy  a 16-oson kívül történt a szabálytalanság, ezt reklamálták a Pestszentimre játékosok is, de a játékvezető nem változtatott a döntésén, Kanyó Viktor pedig a jobb sarokba lőtt. 2:2

59’ Tóth Péter László adott be remekül jobbról, Szarka Dávid érkezett és 8 méterről a kapu bal sarkába passzolt. 3:2

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Az első félidőben úgy tűnt, hogy nagyon jó meccset fogunk látni, egy igazi rangadót, a második játékrészben azonban esett az iram. A testnevelésiek nagyon jól lezárták a területet, góljuk után nem sok helyzetet hagytak kialakítani ellenfelüknek, akik ráadásul elég sokat szabálytalankodtak, ami a folyamatos játék kialakulását nem igazán segítette.

A mérkőzés legjobbja a Pestifoci szerint: Szarka Dávid lett.

Kevés helyzetből két gólt lőtt és ráadásul nagyon fontosakat.

Szarka Dávid:
Nagyon nehéz mérkőzés volt, két furcsa tizenegyessel. A második félidőben sikerült megnyernünk a meccset, az ellenfelünk sokat tördelte a játékot.

Kanyó Viktor( Játékos-edző MTE II.): Jól kezdtünk az első félidőben, kár volt a kapott gólokért, úgy érzem, nem érdemeltük meg őket. A 2. félidőben kicsit leült a meccs, szerencsére sikerült egy szép gólt szereznünk és megnyertük a meccset.